
Suvi Teräsniska on ollut otsikoissa viime päivinä, kun medioissa on uutisoitu hänen yllättäviä keikkakuvioitaan.
Tanssiin.fi kertoi keskiviikkona, että suurin osa iskelmätähden kevään keikoista on äkillisesti peruttu. Moni lipun jo ostamaan ehtinyt on ollut peruutuksesta ihmeissään, samoin fanit ilmaisivat huolensa – etenkin, kun peruutuksille ei kerrottu mitään virallista syytä.
Lue myös: Harvinainen ja ikävä uutinen: Suvi Teräsniska perui äkisti kaikki keikkansa
Suvi Teräsniska: ”Hyvä hetki vetää happea”
Nyt Suvi itse kommentoi tilannetta sosiaaliseen mediaan tekemässä päivityksessä.
”Viime vuosi oli mulle kokonaisuutena odotettua raskaampi ja siksi päätin ottaa nyt keväälle aikaa itselle ja perheelle”, Suvi kertoo.
”Oon tottunu aina menemään ja tekemään vaikka pää kainalossa.
15 vuotta, pyöreästi 1500 keikkaa. Nyt oli hyvä hetki pysähtyä ja vetää vähän happea.”
Suvi kiittää samalla ”kaikista viesteistä”, sillä peruutusuutiset nostivat paljon keskustelua ja aprikointia.
”Meitsi odottelee täällä suksien kanssa seuraavia pakkasia, että pääsis ladulle hengittelemään.”
Suvi Teräsniska asuu perheensä kanssa Oulussa. Hän on yksi Suomen suosituimmista ja menestyksekkäimmistä iskelmäartisteista.
Keväällä 2023 hän esiintyy vain Yö-yhtyeen juhlakonsertissa 24.3. Tampereen Nokia-areenalla. Säkylässä 5.3. pidettävä hyväntekeväisyyskonsertti näkyy myös kalenterissa, mutta lippuja ei ole verkon myyntiportaalissa saatavilla.
Kesällä Suvin keikkoja on taas tiedossa enemmälti, ilmenee Tanssiin.fi:n suositusta keikkakalenterista.










