
Tähdet, tähdet -ohjelman ensimmäisessä pudotuksessa tv-sarjan joutuivat jättämään Jon-Jon Geitel, Aurora ja Samae Koskinen.
Kaikki artistit ehtivät esiintyä neljässä jaksossa. Tänään sunnuntaina (24.2.) teemana oli bileet, ja lavalla nähtiinkin vauhdikasta menoa.
Tangokuningas Kyösti Mäkimattila heittäytyi trooppisiin rytmeihin Gloria Estefanin Congan parissa. Heidi Kyrö puolestaan räppäsi Antti Tuiskua. Kyösti ja Heidi ovat olleet koko alkukauden ohjelman suosikkeja ja katsojaäänestyksen kärkiporukassa.
Myös ensi sunnuntain (3.3.19) on edessä pudotus. Silloin teemana on ”tribuutti”.
MTV3-kanavan Tähdet, tähdet -sarjahan on tänä vuonna saanut kritiikkiä tylsinä pidetyistä teemoituksista, jotka ovat katsojien mielestä vähentäneet ohjelman kiinnostavuutta ja artistien heittäytymistä. Myös sarjan katsojaluvut ovat pudonneet reippaasti.
[eafl id=”16206″ name=”Sinutral” text=”Sinutral on vuoden virallinen rasvanpolttaja. Se on suunniteltu suomalaiselle vartalotyypille. Kokeile nyt vain postikulujen hinnalla ja laihdut!”]
[eafl id=”15337″ name=”Lendo” text=”Yhdistä lainasi ja tee tuntuvia säästöjä nyt Lendon lainapalvelun avulla! Säästät aikaa ja rahaa. Lendon avulla voit saada lainaa 500 – 60 000 euroa, 1 – 15 vuoden maksuajalla.”]
[eafl id=”15342″ name=”Iittala” text=”Tule tekemään löytöjä Iittalan verkkokauppaan! Sisusta suomalaisten suosikeilla: Arabia, Fiskars, Iittala, Rörstrand, Hackman.”]
[eafl id=”15429″ name=”BookBeat” text=”Kokeile BookBeatia maksutta 14 päivää ja tutustu loputtomaan kirjavalikoimaan! Voit päättää tilauksesi koska vain haluat.”]











